Kde chce Danko vziať miliardy euro na olympiádu, ktorú chce na Slovensku usporiadať? Chce nás ešte viac zadĺžiť?

//Kde chce Danko vziať miliardy euro na olympiádu, ktorú chce na Slovensku usporiadať? Chce nás ešte viac zadĺžiť?

Kde chce Danko vziať miliardy euro na olympiádu, ktorú chce na Slovensku usporiadať? Chce nás ešte viac zadĺžiť?

Na utorňajšom stretnutí predsedu NR SR Andreja Danka s predsedom poľského Sejmu Marekom Kuchciňským Danko povedal aj to, že myšlienka spoločnej slovensko-poľskej kandidatúry na zorganizovanie zimných olympijských hier (ZOH) vo Vysokých Tatrách môže byť opäť reálnou témou. Zimnú olympiádu na slovenskej a poľskej strane Tatier označil Danko za sen, ktorý netreba prestať snívať.

Ako doslova povedal: „Veľmi v tejto súvislosti oceňujem, že pán predseda sa sám iniciatívne podujal prispieť k tomu, aby boli všetky legislatívne problémy na poľskej strane odstránené. Sme pripravení angažovať sa v tom, aby táto téma rezonovala i na pôde slovenského parlamentu a jeho výborov. Som presvedčený, že Slováci a Poliaci by Olympiádu určite zvládli.“

Ide o veľmi opovážlivé, ba priam šokujúce slová, a to najmä z dôvodu, že Slovensko na vybudovanie a usporiadanie niečoho tak pompézneho nemá peniaze! Nielenže máme stále deficitný rozpočet, ale ako krajina nedokážeme už roky dostavať ani také projekty ako diaľnice, či jadrová elektráreň v Mochovciach. Nehovoriac o tom, že štát nedokáže finančne pomôcť ani svojim sociálne slabším občanom, ženám na materskej, dôchodcom alebo ľuďom so zdravotným postihnutím, či podporiť domáce malé a stredné podniky a živnostníkov napr. znížením daňovo-odvodového zaťaženia, čo by v konečnom dôsledku pomohlo aj zamestnancom. Veď tento štát nemá peniaze na uspokojenie základných potrieb štátu a jeho občanov a nieto miliardy na budovanie a usporiadanie takej udalosti ako je olympiáda!

Nehovoriac o tom, čo by po dvoch týždňoch tejto pompéznosti Slovensku zostalo. Stačí sa len pozrieť na to, ako dopadli olympijské areály v krajinách, kde sa už OH konali. Napr. len také Grécko olympiáda v roku 2004 stála 16 miliárd dolárov, čo je cca. 12 miliárd eur! A viete, ako všetky tie investované peniaze nakoniec skončili? Áno, ako ruiny a špina. Asi najlepšie to vystihol grécky poslanec Pyrros Dimas, ktorý na margo toho povedal: „Keď hry skončili, štadióny sme zavreli a nechali ich zhniť a schátrať. Vec, čo mala stáť 2 až 3 milióny eur, zrazu stála 13 alebo 14 miliónov. Neexistovala absolútne žiadna kontrola. Olympijskú výhodu sme nevyužili.“ Ako tvrdí väčšina Grékov, „naše peniaze, ktoré sme navyše reálne ani nemali, sme utratili za jednu veľkú party“. 12 miliárd euro by sa totiž Grékom hodilo na ľahšie zvládnutie dlhovej krízy ako soľ.

Toto chce Danko a naša vláda? Takto premrhať miliardy euro? A kde ich chce vziať? Vybrať na daniach a odvodoch, teda na úkor nás občanov? Alebo si nebodaj požičia a nás opäť viac zadĺži? Aj keď dva týždne trvania OH by možno krátkodobo oživili sektor služieb na Slovensku, z dlhodobého hľadiska by to napáchalo na našej ekonomike veľké škody, z ktorých by sme sa mohli spamätávať ešte roky. A preto pokladám usporiadanie olympiády v Tatrách v súčasnosti za absolútne neakceptovateľné!

Martin Bago

https://slovensko.hnonline.sk/1697479-danko-sniva-sen-o-olympiade-som-presvedceny-ze-slovaci-a-poliaci-by-to-zvladli
http://www.info.sk/sprava/142527/danko-neprestanme-snivat-o-olympiade-v-tatrach/
https://www.webnoviny.sk/danko-chce-s-polskom-snivat-sen-o-olympiade-vo-vysokych-tatrach-kuchcinski-sa-k-tomu-nevyjadril/
Tu si môžete prečítať ako dopadol grécky olympijský areál 10 rokov po letnej olympiáde, ktorá sa tam konala v roku 2004
 https://hnonline.sk/sport/574693-ateny-dostali-lekciu-za-12-miliard-po-olympiade-ostali-len-ruiny-a-spina

By |2018-02-21T08:08:24+00:0021. februára 2018|Categories: Infovojna|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment