Katalin Tára?

//Katalin Tára?

Katalin Tára?

Otvorený list pre Katalin Tara, reakcia na jej kritiku na kandidátov nasledujúcich krajských volieb, Róberta Bačinského a Ľubomíra Huďa.

Tvrdíte, že títo kandidáti nepatria do politiky, lebo sú (citujem): “politickí analfabeti, abnormality spoločnosti, nímandi, nehodnotní ľudia“. Všimli ste si, že sa pasujete do pozície neomylného psychológa, politológa a novinára v jednej osobe?

V mojom ponímaní je dobrý žurnalista ten, kto sa vie odosobniť od témy, ktorú píše. Nakoľko sa vo Vašich článkoch výrazne prejavujú aj Vaše emócie, nemôžu byť nestranné, teda neutrálne a objektívne. A to je ten dôvod, prečo Vám tento otvorený list píšem.

Vaša kritika je založená na tom, že horeuvedených kandidátov nepovažujete za „dokonalých“ politikov, lebo podľa Vás, politik má byť (citujem) “morálne kreditným, národovec, vzdelaný, morálne a kresťansky založený, špičkový odborník…“

Ja si myslím, že dobrý politik je ten, kto je duchovne vyrovnaný a má zdravý sedliacky rozum. Nepotrebujem byť špičkovým elektrikárom, vodoinštalatérom, lekárom, učiteľom, aby som na základe referencií takýchto odborníkov našiel. Pri hľadaní odborníkov treba mať zdravý sedliacky rozum. A týmto disponuje aj Bačinský i Huďo! Takisto si myslím, že ich úmysel je úprimný, teda chcú pomôcť Slovensku (mýliť sa môžem). Ibaže by ste im chceli vyčítať to, že túžia po popularite, bažia po obecenstve a to je ich hlavný motív kandidatúry. Lebo toto by sa dalo povedať skôr o Vás. Totižto práve Vy sa snažíte pri písaní hľadať témy, ktoré šokujú, priťahujú pozornosť, sledovanosť, popularitu. A práve som sa dostal k základnému problému, čo sa týka štýlu a obsahu Vašich článkov. Mieša sa tam snaha o objektívny názor a získanie osobnej popularity. To, že Váš štýl pôsobí neprirodzeným, núteným sebavedomím, prezrádza práve Vašu neistotu.

Na odľahčenie témy napíšem jeden vtip:

– Syn môj, zapamätaj si: múdry človek vždy pochybuje, to iba hlupák je si istý vo všetkom!
– Naozaj otec?
– Bez pochyby!

Netvrdím, že Bačinský a Huďo sú tými najideálnejšími kandidátmi, no rozhodne sú pre Slovensko veľkým krokom vpred. Minimálne z toho pohľadu, že môžu vrátiť dôveru tým ľuďom, ktorí už strácajú nádej na zmenu spoločnosti. Okrem toho témy, ktoré riešia, sú potrebné šíriť medzi ľuďmi, ktorí ešte nepochopili, že dnešný štátny útvar nevznikol na základe vôle občanov, ale bol vytvorený zahraničnými zločincami na zotročovanie ľudí.

Na záver Vám ďakujem, že ma Vašimi článkami nútite viac rozmýšľať a verím, že môj list budete považovať za úprimnú snahu si veci vyjasniť.

S pozdravom Ladislav Kormos

By |2017-11-03T17:03:58+00:003. novembra 2017|Categories: Infovojna|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment