Juncker opäť pýta od členských štátov EU peniaze! Požaduje zvýšiť príspevky do rozpočtu EU, no plat si znížiť nemieni!

//Juncker opäť pýta od členských štátov EU peniaze! Požaduje zvýšiť príspevky do rozpočtu EU, no plat si znížiť nemieni!

Juncker opäť pýta od členských štátov EU peniaze! Požaduje zvýšiť príspevky do rozpočtu EU, no plat si znížiť nemieni!

Nový rok 2018 sa ešte len začal a bruselskí byrokrati už naťahujú „svoje ruky“ a žiadajú od členských štátov do rozpočtu EU ďalšie peniaze! Predseda Eurokomisie Juncker v týchto dňoch opäť povedal, že požaduje, aby členské štáty EU posielali do Bruselu viac peňazí, pretože podľa neho vystúpením Veľkej Británie z EU vznikne v rozpočte „diera“ vo výške cca. 13 miliárd euro, ktorú musia čo najskôr „zaplátať“ ostatné členské štáty Únie!

Ako Juncker najnovšie doslova povedal: „Aktuálne tvoria výdaje EU na opatrenia v oblasti obrany, migrácie, či zmien klímy 1% HDP. Ak ale máme byť schopní plniť naše záväzky, potrebujeme viac peňazí!“ Junckerove slová potvrdil aj Eurokomisár pre rozpočet Guenther Oettinger, ktorý povedal, že ak členské štáty nezvýšia svoje príspevky do rozpočtu EU min. o 0,1 %, tak bude musieť dôjsť v mnohých oblastiach k obrovským škrtom.

Junckerovi ale nevadí fakt, že jedným z dôvodov Brexitu bola práve neustála „nenažratosť“ eurobyrokratov a zvyšovanie čiastok odvádzaných do Bruselu. Nehovoriac o tom, že v EU dochádza ku gigantickej korupcii a plytvaniu financiami, ktoré sa pohybujú v takých výškach, o ktorých sa väčšine ľudí ani nesníva! Dobre o tom svedčia nielen výsledky vyšetrovaní Európskeho úradu pre boj proti podvodom (OLAF), či účelovo smerované a hlavne predražené projekty v rámci eurofondov, ale aj platy celého byrokratického aparátu EU, najmä týchto nikým nevolených byrokratov, ktoré sa pohybujú v desiatkach tisíc euro mesačne!

Len predseda nikým nevolenej EK Juncker zarobí takmer 32 000 euro mesačne! Okrem toho dostáva diéty, peniaze na cestovanie, ubytovanie, peniaze na chod kancelárie, asistentov, zábavu atď. A nie je vôbec sám. Rovnako zarába aj prezident EU Donald Tusk (plus všetky podobné výhody). Sedem podpredsedov Eurokomisie má plat 28 000 eur (plus všetky podobné výhody). Komisári, medzi ktorých patrí aj náš SMERák Šefčovič, sa tiež nemôžu sťažovať – ich mesačný plat je 25 000 eur (plus všetky podobné výhody)! Nehovoriac o europoslancoch a ďalších desiatkach tisíc úradníkoch. A tieto platy týmto ľuďom neustále rastú, a to aj napriek faktu, že sa EU nachádzala a v podstate ešte stále aj nachádza min. v dlhovej kríze.

Prečo by sme teda mali do Bruselu zasielať stále viac peňazí z našich daní? Zapredaní byrokrati aj tak tieto peniaze použijú buď na projekty zamerané proti národným štátom, rozdelia si ich na platy alebo ich rozkradnú pri korupcii! Slovenskí politici by mali konečne začať myslieť na svoj národ a štát a z peňazí, ktoré prúdia do slovenského rozpočtu a ktoré by inak poslali do Bruselu, začať budovať slovenskú infraštruktúru, potravinovú sebestačnosť a iné, pre Slovensko a slovenský národ životne dôležité, projekty a potreby! Ak to nedokážu zraealizovať, ale len bezducho posielať naše tvrdo vydreté dane do Bruselu, tak takíto politici nemajú na svojich postoch čo hľadať a národ by ich mal čo najskôr odstaviť od moci, pretože nielenže preň nič nerobia, ale vedome v podstate podporujú projekty a aktivity zamerané proti našej vlasti a nám samotným!

Martin Bago

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Dejte-do-EU-vice-penez-natahuje-k-nam-ruku-Juncker-A-toto-se-stalo-necekane-519561
https://sports.yahoo.com/brexit-will-leave-e13-billion-budget-hole-europe-chief-juncker-admits-101321510.html
https://www.politico.eu/article/eu-budget-jean-claude-juncker-gdp-europe-needs-to-slash-its-budget-to-survive/

By |2018-01-11T11:22:51+00:0011. januára 2018|Categories: Infovojna|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment