Julia Skripaľová údajne odrazu odmieta všetky kontakty nielen s Ruskom, ale aj so svojou rodinou. Uvidí ju ešte niekedy niekto?

//Julia Skripaľová údajne odrazu odmieta všetky kontakty nielen s Ruskom, ale aj so svojou rodinou. Uvidí ju ešte niekedy niekto?

Julia Skripaľová údajne odrazu odmieta všetky kontakty nielen s Ruskom, ale aj so svojou rodinou. Uvidí ju ešte niekedy niekto?

Britská polícia sesternici otrávenej a už aj uzdravenej Julie Skripaľovej Viktorii, žijúcej v Rusku, v týchto dňoch oznámila, že uzdravená Julia si už viac nepraje, aby ju jej sesternica kontaktovala a chodila za ňou do Británie! Rusko ale vyhlásenie britskej polície spochybňuje a tvrdí, že ju Briti držia ako rukojemníka.

Julia si údajne podľa britskej polície styky so sesternicou nepraje preto, že vo viacerých rozhovoroch pre média Viktoria špekulovala o povahe útoku v Salisbury a zdravotnom stave jej a jej otca, dvojitého agenta Sergeja Skripaľa. Julia mala okrem toho „sama“ odmietnuť aj služby ruského veľvyslanectva v Británii, ktoré jej ponúklo pomoc. Zaujímavé však je, že ešte pár dní dozadu uzdravená Julia telefonovala svojej sesternici Viktorii a komunikovali spolu akoby sa nič nestalo a Viktoria sa dokonca sťažovala, že jej britské úrady nechcú udeliť víza, aby šla svoju sesternicu Juliu navštíviť.

Údajné posledné vyjadrenia Julie Skripaľovej, ktoré zverejnila britská polícia, sa ale vôbec nepozdávajú ani Rusku, ktoré sa domnieva, že Británia má teraz za cieľ odstaviť ju od kontaktu s vonkajším svetom a vyzvalo preto na preverenie, či ide o jej pravé stanovisko! Ako sa v týchto dňoch ruské veľvyslanectvo v Londýne vyjadrilo: „Bez možnosti overiť to, stanovisko metropolitnej polície vyvoláva viac otázok než odpovedí. Rovnako ako predtým, by sme sa chceli uistiť, že vyhlásenie pochádza skutočne od Julije. Zatiaľ o tom pochybujeme… Toto stanovisko má taký charakter, aby podporilo oficiálne vyhlásenia britských úradov a súčasne tak zamedzilo kontaktu Julije Skripaľovej s vonkajším svetom – konzulmi, novinármi a dokonca aj príbuznými. Obzvlášť zaujímavá je fráza – nikto nebude hovoriť v mojom mene – ktorá sa objavila vo vyhlásení namiesto toho, aby ju na kameru prečítala samotná Julija! Dokument len posilňuje podozrenie, že máme do činenia s násilnou izoláciou ruského občana. Ak majú britské úrady záujem ubezpečiť verejnosť, že tomu tak nie je, musia urgentne poskytnúť hmatateľné dôkazy, že Julija je v poriadku a nie je obmedzená jej sloboda!“ Rusko sa teda legitímne domnieva, že Julia Skripaľová môže byť naozaj v Británii držaná ako rukojemníčka.

Nuž zdá sa, že zázračne z novičku „vyliečenú“ Juliu Srkipaľovú, ktorú len nedávno Briti previezli do nemocnice na svoju bližšie nešpecifikované miesto, údajne na nejakú britskú vojenskú základňu, už asi nikto tak ľahko neuvidí. Ak ju vôbec ešte niekto niekedy uvidí. A podobne skončí aj jej otec, dvojitý agent Sergej Skripaľ. Dobré meno a dôveryhodnosť Británie, resp. britských politikov a úradov, by totiž po prevalení skutočnej pravdy, ktorú by obaja mohli médiám, príbuzným, či ruským úradom vyrozprávať, mohli veľmi utrpieť, a to si britskí politici a vojnoví štváči nemôžu dovoliť. Izolovanie, resp. v podstate únos občana jedného štátu (Julia má len ruské občianstvo) úradmi štátu iného je však absolútne neprípustný a malo by ho Rusko, podobne ako aj v prípade údajného „hackera“ Jevgenija Nikulina, ktorého zase v podstate uniesli USA, na medzinárodnej úrovni aj riešiť…

Martin Bago

https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/465782-rusko-spochybnuje-slova-skripalovej-ze-odmieta-konzularnu-pomoc/
https://svet.sme.sk/c/20801672/skripalova-sergej-skripal-otrava-novicok-rusko-pomoc-odmietnutie.html#ixzz5COkM2IOJ

https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/465741-skripalova-odmietla-pomoc-ruskeho-velvyslanectva/
https://www.hlavnespravy.sk/juliu-skripalovu-previezli-do-nemocnice-vojenskej-zakladni/1368704
https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/465112-britania-odmietla-udelit-viza-skripalovej-neteri/
https://www.rt.com/uk/423884-yulia-skripal-statement-doubts/

By |2018-04-13T11:35:30+00:0013. apríla 2018|Categories: Infovojna|1 Comment

About the Author:

One Comment

  1. […] post Julia Skripaľová údajne odrazu odmieta všetky kontakty nielen s Ruskom, ale aj so svojou rodinou… appeared first on Blog […]

Leave A Comment