Ján Slota, SNS a George Soros

//Ján Slota, SNS a George Soros

Ján Slota, SNS a George Soros

Vtedajší predseda Slovenskej národnej strany Ján Slota sa veľmi  kriticky vyjadroval voči G.  Sorosovi.

November 1994


Denník SME 1.8.1994 Protest Ústredného zväzu židovských náboženských obcí v Slovenskej republike

George Soros vs. Slovensko, TV Nova 13. 07. 1995

  1. Slota o špinavých peniazoch, opozícii a potrebe tzv. zákona na ochranu republiky

BRATISLAVA (SME – bog, TASR) – SNS má podľa J. Slotu v súčasnosti už jednoznačne potvrdené, že „špinavé peniaze“ na dosiahnutie cieľov, ktoré naznačil, sa už „v minulých dňoch dostali na Slovensko“. V rozhovore pre TA SR to včera povedal predseda strany .

  1. aug 1995 o 0:00 SME – bog, TA SR

Písmo:A|A+0

BRATISLAVA (SME – bog, TASR) – SNS má podľa J. Slotu v súčasnosti už jednoznačne potvrdené, že „špinavé peniaze“ na dosiahnutie cieľov, ktoré naznačil, sa už „v minulých dňoch dostali na Slovensko“. V rozhovore pre TA SR to včera povedal predseda strany J. Slota. V polovici júla vydalo predsedníctvo SNS vyhlásenie, podľa ktorého zahraničné finančné kruhy, medzi inými aj známy americký finančník G. Soros, „zamýšľajú investovať s cieľom destabilizovať našu spoločnosť milióny dolárov, ktoré sú určené na korupciu poslancov“. „Tieto investície sa majú pohybovať až do výšky 10 mil. dolárov (neskôr sa zistilo, že SNS mala na mysli slovenské koruny – pozn. red.) na jedného poslanca. Po získaní potrebného počtu hlasov poslancov je pripravovaný v septembri nový palácový prevrat a dvíhanie moci zo zeme,“ uviedlo SNS v júli.

Predseda SNS včera dodal, že pozná aj mená konkrétnych osôb, o ktoré sa „zaujímajú títo emisári zla zo zahraničia“. Za zaujímavý označil fakt, že niektoré strany – napríklad DU – nemajú nijaké problémy s financiami. Na otázku, z čoho sa financuje SNS, odpovedal, že požiadala o pôžičku a v súčasnosti žije z toho, čo dostala za výsledky posledných parlamentných volieb. „DU financuje svoju činnosť z prostriedkov za výsledky volieb 1994. Takéto útoky na opozičnú stranu práve od tých, ktorí dnes stranícky privatizujú, sú prejavom výnimočnej arogancie,“ povedal v tejto súvislosti pre SME podpredseda DU J. Budaj.

Opozícia bude podľa slov J. Slotu robiť všetko, aby zvrátila politiku štátu. Väčšinu v parlamente môže podľa neho získať iba kúpou niektorých poslancov. Poznamenal, že opozičné strany sú vykonávateľom „vôle niekoho zo zahraničia“. J. Slota označil SDĽ za internacionalistov, ktorí v národnom nevidia takmer nič. Špička KDH je, ako uviedol J. Slota, riadená „z Atlanty v USA, resp. z niektorých iných centier na Západe, ktoré si demokraciu vysvetľujú veľmi svojsky“.

Podľa podpredsedu KDH I. Šimka KDH nie je riadené ani z USA, ani iných centier na Západe a označil vyjadrenia J. Slotu za číre fantazírovanie, ktoré je nebezpečné zvyšovaním konfrontácie na Slovensku. „Obviňovanie opozície z príprav na parlamentný puč a ďalších nezmyslov je svedectvom toho, že vedenie strany, ktorá má účasť vo vláde, úplne stratilo zmysel pre realitu,“ zdôraznil I. Šimko. Predseda SDĽ P. Weiss včera tvrdenia J. Slotu pre SME komentoval takto: „Rozhovor pána Slotu pre TASR potvrdil jeho povesť extrémistického politika. Cieľom je vybičovať vášne a dosiahnuť podporu pre prijatie tzv. zákona na ochranu republiky, ktorým chce SNS zapchať ústa všetkým inak zmýšľajúcim. Na hlúposti, ktoré pán Slota rád a často rozpráva na adresu SDĽ, nepovažujem za potrebné reagovať.“

Predseda SNS ďalej pre TA SR povedal, že na poslednom stretnutí predsedov koaličných strán oboznámil s tým, že SNS požiada v týchto dňoch o urýchlené prerokovanie návrhu novelizácie Trestného zákona. Očakáva, že novela zákona – ide o

$ 92 a 108 týkajúcich sa ochrany republiky – bude na programe septembrového rokovania NR SR. „Urgovať prerokovanie novely tohto zákona považujem za našu svätú povinnosť,“ zdôraznil J. Slota.

Slota: „keď nás niekto zaplatí, nejaký Soros…“

Rok 2009:

Článok z Denníka SME,  napísal Peter Morvay.

Peter Morvay-

 

  Súvisiace články:

 

Zdroje: 
Vtedy TASR:
By |2019-07-12T16:52:31+00:0013. decembra 2018|Categories: Infovojna|3 komentáre

About the Author:

Avatar

3 komentáre

  1. … [Trackback]

    […] Read More here to that Topic: blog.infovojna.sk/jan-slota-sns-a-george-soros/ […]

  2. […] post Ján Slota, SNS a George Soros appeared first on Blog […]

Leave A Comment