Izolácii Ruska je koniec: Rada Európy obnovila Rusku hlasovacie práva!

//Izolácii Ruska je koniec: Rada Európy obnovila Rusku hlasovacie práva!

Izolácii Ruska je koniec: Rada Európy obnovila Rusku hlasovacie práva!

Rada Európy prijala v piatok deklaráciu, ktorou obnovila Rusku hlasovacie práva v Parlamentnom zhromaždení RE, ktoré boli Rusku neprávom odňaté po vypuknutí ukrajinskej krízy a pričlenení Krymu k Rusku, ktorý tak učinil po referende, v ktorom sa jeho obyvatelia drvivou väčšinou rozhodli stať sa súčasťou RF.

Po tom, čo boli Rusku tieto práve v PZ RE odňaté, však Rusko zastavilo vyplácanie členských príspevkov do RE a nechalo sa počuť, že z RE definitívne odíde. No netrvalo to dlho a ministri zahraničných vecí 47 členských krajín Rady Európy prijali v piatok v Helsinkách drvivou väčšinou hlasov deklaráciu, v súlade s ktorou by všetci členovia mali byť oprávnení zúčastňovať sa rovnakým spôsobom na činnosti dvoch hlavných orgánov Rady Európy, a to Výboru ministrov a Parlamentného zhromaždenia Rady Európy.

Nuž keď niet peňazí, ťažko sa kdejakým úradníčkom v RE prežíva, všakže? Výpadok vo výške 33 miliónov euro ročne z 450 miliónového rozpočtu tejto medzinárodnej organizácie nie je totiž vôbec malý. Nehovoriac o tom, že bez Ruska sa nedajú robiť žiadne významné rozhodnutia či o tom, že nedávno sa RF nechala počuť, že ak nebude môcť ešte určitú dobu v RE hlasovať, nielenže nebude ďalej platiť členské, ale ani uznávať nového európskeho komisára pre ľudské práva alebo prestane úplne akceptovať rozhodnutia európskych súdov! A z týchto vyhlásení Ruska mali západní politici a byrokrati určite nočné mory.

Ruský minister zahraničia Sergej Lavrov túto najnovšiu deklaráciu RE privítal a potvrdil záväzky Ruska voči organizácii, vrátane platenia členských poplatkov. Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov zase novinárom povedal, že Rusko je ochotné spolupracovať s Radou Európy len v prípade, že bude mať rovnaké slovo pri všetkých jej rozhodovacích procesoch. A tak to, čo som hovoril ešte dva roky dozadu, tj. že Rusko sa už čoskoro dostane späť medzi európsku špičku a všetky absurdity, sankcie a iné obmedzenia budú voči nemu postupne zrušené sa už začína napĺňať! Rusko už totiž medzi tú špičku, resp. medzi svetovú politickú, diplomatickú, vojenskú či energetickú špičku dávno patrí, to len Západ, ktorý v súčasnosti ruskému vedeniu nedokáže intelektuálne konkurovať, si to nechce priznať a snaží sa jeho vplyv akokoľvek zákerne a absurdne bagatelizovať a oslabiť.

Tomu je však už koniec a po dnešku sa Rusko vráti už aj do Rady Európy! A nielen tam, postupne, ako budú v západnom svete nahrádzaní neoliberálni extrémisti za nových pronárodných lídrov a kádre Globálnych elít dôjde aj k návratu RF do ďalších medzinárodných organizácií (G8…), k zrušeniu protiruských sankcií a k zvýšeniu vplyvu tohoto nového silného globálneho hráča v Európe. Postupne dôjde aj k vyriešeniu ukrajinskej otázky a iným dôležitým veciam. Procesy potrebné k tomu boli totiž už naštartované…

Martin Bago

https://www.webnoviny.sk/rada-europy-obnovila-rusku-hlasovacie-prava-o-ktore-prisla-pri-anexii-krymu/
https://www.infovojna.sk/article/rada-europy-vrati-rusku-hlasovacie-pravo
https://hnonline.sk/svet/1942870-rada-europy-obnovila-hlasovacie-prava-rusku-vysledok-cynickej-diplomacie-reaguje-ukrajina

By |2019-05-17T20:47:01+00:0017. mája 2019|Categories: Infovojna|1 Comment

About the Author:

Avatar

One Comment

  1. […] post Izolácii Ruska je koniec: Rada Európy obnovila Rusku hlasovacie práva! appeared first on Blog […]

Leave A Comment