Išlo vajce na vandrovku a Šefčovič do paláca

//Išlo vajce na vandrovku a Šefčovič do paláca

Išlo vajce na vandrovku a Šefčovič do paláca

Priemerný človek si vytvára obraz o svete na základe toho, čo sa deje, čo si on myslí, že sa deje. Preto tak hovorím, lebo už z prirodzenosti a logiky vecí vyplýva že ani zďaleka nemôžeš byť priamo prítomný pri každom dianí a pri kazdej udalosti, o ktorých chceš mať svoj vlastný názor, teda ich poznáš len sprostredkovane -ty si len myslíš, že vieš čo sa stalo alebo deje. Nanešťastie aj tí ktorí sa buď sami z vlastnej ješitnosti, alebo alebo na základe lichotenia  iných, pokladajú za elitu, poznajú svet len sprostredkovane, teda väčšinou na základe klamstva.A podľa toho aj môžete vediet, akú hodnotu ich názor naozaj má.

Parodoxne preto, múdry si utvára názor na svet hlavne podľa toho, čo sa nedeje. Tam je to skoro vždy na základe tvojho vlastného pozorovania.
Videli ste už niekedy na Slovensku bystrého, charizmatického, ušľachtilého, neskorumpovaného, neprispatého, nepripečeného, elokventného, kompetentného a zodpovedného politika, štátneho úradníka, mysliteľa alebo reformátora? Myslím takéhoto, ktorý má aspoň niekoľko z menovaných atribútov.
No, nevideli! A ani ste o takom nepočuli.
Ešte väčšia tragédia je však v tom, že keby aj sama Prozreteľnosť do tvojho života takého človeka priniesla, tvoje oči ani myseľ by také niečo, takú príležitosť, už nevedeli ani rozoznať a prijať.
Preto tá mizéria národa aj štátu.
Iní ti určujú, ako máš vidieť svet, ako máš žiť, aké hodnoty máš vyznávať. Nie podľa toho, čo je pre teba dobré a užitočné, ale preto, čo je v ich záujme, im potrebné. Preto dvadsaťšesť ľudí na tejto planéte vlastní viac ako polovicu všetkých hmotných statkov.
Aj prezidenta ti už našli.
Nie ako človeka, ale ako tovar na predaj. Predať ti chcú Šefčoviča alebo Mistríka. Vychvaľujú bezočivo svoj tovar, na obdiv dávajú úžasné vlastnosti typických slovenských paholkov a bírešov: poslušnosť, úslužnosť a…, nízku priemernosť:
– Ó, pozrite sa, ako vysoko sa váš budúci prezident dostal, a s akým významnými ľuďmi sa on stretával! Už dvadsať rokov! Len pomyslíte!
No povedzte, nekúpili by ste taký tovar?
Teraz vám však ja niečo poviem o úspešnom nímandovi Ševčovičovi.
V duchu takom znovu, že o svete a o ľuďoch sa viac dozvieme podľa toho, čo sa nedeje, ako podľa takého, čo sa udialo, respektíve, čo sa vraj udialo.
Počuli ste niekedy, že by sa ten nímand v tomto veľkom svete, pri jeho formálnych aj neformálnych stretnutiach s vládcami Európy aj sveta bol niekedy zastal skutočných záujmov Slovenska? Počuli ste niekedy o jeho lobovaní za vaše záujmy o adresovaní vašich potrieb, sťažností a žiaľov? Nad rámec jeho postavenia a formálnych povinností.
Úprimne povedané, paholok a kariérista sa na vás vykašľal.
Lebo, ako je potom možné, že Slovák zarába štyrikrát menej ako Nemec, ale za mnohokrát podradné tovary alebo potraviny platí viac. Ako je potom pri tomto obrovskom úspechu a šikovnosti Šefčoviča možné, že zisky z mozoľov ľudí slovenského národa plynú na Západ, a vy nemáte na zdravotníctvo, alebo školstvo – o diaľniciach ani nehovoriac.
A nehovorte mi, že jeho formálna pozícia ho k takému nepredurčovala.
Veď ani ja nie som policajt, ani sudca alebo prokurátor, ale, keby som videl na ulici násilie alebo nespravodlivosť voči slabému, určite by som zasiahol; bez ohľadu na možné riziko alebo následky.
A nemajte mi za zlé, ale ani tá jeho ohurujúca kariéra nie je z jeho skutočných kvalít a schopnosti; jednoducho výsledok slniečkársko-globalistického sociál-inžinierskeho princípu „affirmatívnej akcie“: v rámci kvót, pre udržanie pokoja v únii, sem-tam prihodia nejakému poslušnému nevýraznému východoeurópanovi nejakú bezvýznamnú funkciu, a ten od radosti a z vďaky bude skákať podľa ich potrieb. Keď doskáče, myslí si, že si už zaslúžil pretŕčať sa pred vami v prezidentskom paláci.
(Verili by ste tomu, že ja síce nie som prorok, ale už dnes by som presne vedel napísať, čo by asi Ševčovič žvástal vo svojom novoročnom prejave 1.januára 2020?)
To je celý príbeh nímanda Šefčoviča.
Všimli ste si, že rôzne politické zoskupenia sa málokedy v niečom zhodnú, ale kadejaký priemerný  niktoš  ich dokáže zjednotiť?
Zjednocuje ich v skutočnosti však nie nímand, ale strach.
Z prezidenta Štefana Harabina.
By |2019-01-30T10:56:49+00:0030. januára 2019|Categories: Infovojna|1 Comment

About the Author:

Avatar

One Comment

  1. […] post Išlo vajce na vandrovku a Šefčovič do paláca appeared first on Blog […]

Leave A Comment