Harabin alebo Kotleba

//Harabin alebo Kotleba

Harabin alebo Kotleba

Harabin alebo Kotleba

Od roku 1989 som sa zúčastnil takmer všetkých volieb. Paradoxom je , že v parlamentných voľbách vždy som volil inú stranu. Každá z nich nenaplnila moje očakávania, väčšinou tým, že ak sa dostala k moci zabudla na svoje sľuby.

V roku 2006 som volil stranu SMER, teda Fica. Fico totiž počas vládnutia vlastizradcov Dzurindovcov s KDH-ákmi, robil v rokoch 2000 až 2006 tvrdú opozičnú politiku so silným pronárodným aspektom. Začalo to tým, že kritizoval eurokomisára z KDH Figeľa za nevýhodné podmienky, ktoré vyjednal pri prístupovom rokovaní Slovenska do EU. Známa je jeho veta smerom k vlastizradcovi z KDH Figeľovi: „Prikyvoval a podpisoval„(video od p. Vaského doporučujem pozrieť, dokumentuje ako Figeľ dorazil farmárov Slovenska – viď dole link).

Fico sa tvrdo pustil do „Dzurindovcov“. Najprv ich v parlamente kritizoval , že konajú v prospech záujmu cudzej krajiny a to USA, keď sa aktívne zúčastnili naši vojaci vo vojne v Afganistane a pripojili sa k aliancii, ktorá na čele s USA napadla Irak (na základe falošných obvinení voči Huseinovi a bez súáhlasu OSN). Fico povedal, že on vojakov okamžite stiahne.

Fico riadne zatriasol Miklošom aj v prípade automobiliek. V roku 2003 a 2005 sa u nás etablovali hneď dve – Hyundai/Kia a Peugeot. V tom čase ako „opozičník“ žiadal v parlamente zverejnenie zmlúv o investovaní oboch firiem na Slovensku. Keďže sa na jeho stranu priklonila verejná mienka, Mikloš bol nútený zverejniť pre poslancov (nie verejnosť) niektoré state zo zmluvy s Kia a následne odstúpiť od niektorých štátnych podpôr (hlavne od výhod , ktoré mal dostať vysoký manažment z Korei).

Ficove video s kritikou na cigáňov sa niekde ešte potuluje na internete (sedí vedľa neho aj Monička Beňová). Linku na video pripájam.

Fica volali aj v zahraničí „národný populista“. Tak ako dnes pána Harabina. Fico došiel k moci , ešte pol roka sa hral na „národovca“ (napr. šéfa Peugot , ktorý chcel  do pripravovaného Zákonníka práce presadiť vlastné paragrafy na dusenie  pracovníkov Slovákov, nazval : „ten pán klamár, ktorého meno si ani nepamätám“). Potom prišla na rad Lisabonská zmluva a Fico chcel byť dokonca prvý zo štátov EU, ktoré ju odklepnú. Aj odklepol . A ja som ho odklepol, pre mňa skončil – bohužiaľ bolo už neskoro.

Aj v aktuálnych prezidentských diskusiách vystupuje pán Harabin podobne ako pán Fico pred 15 rokmi.

O jednom som presvedčený a to , že poslanci ĽSNS robia v parlamente skutočnú národnú politiku. Tak ako pred voľbami sľubovali  – priamočiaro a žiadne kupčenie. A to aj napriek tomu, že sú ignorovaní v samotnom parlamente a v médiách. Sem tam si pozriem na stránke NR SR detaily o tvorení zákonov. Napr. naposledy to bolo o schvaľovaní prístupu zamestnancov tretích krajín do firiem na Slovensku. O čo išlo? Jednoducho zahraničné automobilky si vo vláde presadili požiadavku, lebo slovenská pracovná sila im je už veľmi drahá. Kotlebovci na záver dokonca hlasovali za návrh SaS, aby zahraniční dostávali plat vo výške priemernej mzdy. Vieme, že o takých drahých pracovníkov zo zahraničia by naše automobilky už nemali záujem.

To je len ukážka, že Kotlebovci hlasujú pronárodne a je jedno kto návrh dáva – nekalkulujú, nekupčia

Pánovi Kotlebovi verím. Verím mu viac ako pánovi Harabinovi. Pán Harabin nemá toľko priamych odpovedí a niektoré veci bagatelizuje.

V otázkach zvrátených ideológii (gender,LGBTI,eutanázia a pod.) majú obaja takmer zhodný názor. Ale aj pán Šefčovič tvrdí, že odmieta tieto ideológie – tu treba povedať , že klame. Stačí ak sa ho niekto spýta, čo povedal na túto agendu pri vypočúvaní v procese jeho schvaľovania na eurokomisára v roku 2009 resp. 2014. Samozrejme , že je zástancom tejto zvrátenej ideológie, inak by za eurokomisára nemal najmenšiu šancu byť zvolený.

Kotleba nazve NATO zločineckou organizáciou a p. Harabin chce do zločineckej organizácie prijať Rusko.

Pán Harabin neodpovedá priamo na dotaz, či by vymenoval Fica za ústavného sudcu.

Pán Kotleba jasne hovorí. Že všetci politici od vzniku Slovenskej republiky od roku 1993 nepomohli Slovensku a nevidí žiadneho politika , ktorého by pozitívne ohodnotil resp. ktorý by mal vôbec ešte vykonávať verejnú funkciu.

Pán Kotleba mieni odstrániť článok 7 Slovenskej ústavy, lebo tento článok jasne hovorí o podriadenosti našich zákonov voči zákonom a nariadeniam z Bruselu.

Pán Harabin, tvrdí, že , článok nie je potrebné odstrániť, lebo máme vlastnú ústavu a tá je nedotknuteľná.

Nachádzame sa však v právnom chaose, kedy ústavné súdy a európske súdy si svojvoľne vykladajú znenia pôvodných zákonov a teda teoreticky , ale aj prakticky dokážu poprieť náš ústavný zákon (napr. na presadenie homosexuálnych manželstiev).

Pán Harabin hovorí, že za Lisabonskú zmluvu by hlasoval aj teraz, lebo prinášala ekonomické výhody v rámci členstva v EU.

V roku 2009, keď Maroša Šefčoviča zvolili za eurokomisára v jednom rozhovore sa vyjadril nasledovne:

Pán komisár ratifikácia Lisabonskej zmluvy skončila len nedávno, naozaj bude po jej prijatí EU efektívnejšia?

Pevne verím, že áno, lebo pozornosť lídrov EÚ sa presmeruje z inštitucionálnych otázok na otázky, ktoré sú dôležité pre denno-denný život občanov EÚ. Zároveň sa zrýchli rozhodovací proces, vzhľadom na to, že vyše 95 percent legislatívy sa bude prijímať kvalifikovanou väčšinou. Proces bude rýchlejší, nakoľko členské krajiny budú musieť pôsobiť pružnejšie, lebo im bude chýbať možnosť vetovania návrhov, čo bolo často zneužívané.

Pozn.: Kvalifikovaná väčšina je vymedzená ako väčšina rovnajúca sa najmenej 55 % členov Rady, ktorí zastupujú zúčastnené členské štáty zahŕňajúce najmenej 65 % obyvateľstva týchto členských štátov.

Takže už žiadne veto. Ako to vyzerá v ekonomickej praxi, uvediem len 2 prípady:

  • Keď americká spoločnosť Monsanto lobovala za vytvorenie podmienok na používanie chemikálie na ničenie škodcov Glyfosat, dostala zamietavý postoj od 11 štátov EU. Medzi nimi napr. Francúzska, Rakúska, Švédska a aj Nemecka – inak povedané Európska Rada zložená z premiérov štátov EU nedosiahla „kvalifikovanú väčšinu“. Slovensko nekládlo odpor – ako vždy „nerobilo problém“ (dokonca u nás o tom nebola ani verejná diskusia). V jeden moment ďalšieho z mnohých kôl hlasovania však „precitol“ nemecký minister poľnohospodárstva p. Schmidt a zahlasoval za. Tým bola dosiahnutá kvalifikovaná väčšina. Neskôr došlo akože k prekvapeniu, lebo firmu Monsanto odkúpila nemecká firma Bayer. Kto teda profitoval vďaka Lisabonskej zmluve? Tým 10 štátom, ale aj nám zostáva povinnosť používať rakovinu vyvolávajúci postrek glyfosat. Vo Francúzsku už objavili glyfosat v plienkach detí a v Toulouse podalo 45 dospelých žalobu , pretože v ich moči objavili taktiež stopy po glyfosate.
  • premiér SR Fico v roku 2016 sľúbil, že vláda zachová ťažbu uhlia na Hornej Nitre do roku 2030, kedy sa počíta s vyťažením celého otvoreného ložiska. Eurokomisár Maroš Šefčovič vypracoval smernicu, ktorá odstavila vládu Slovenskej republiky od možnosti rozhodovať o energetickej politike štátu. Vláde odobral možnosť podržať ešte 11 rokov ťažbu  uhlia a výrobu elektrickej energie na Hornej Nitre, nariadil ukončenie ťažby do konca roka 2023, dokedy príde na Hornej Nitre o prácu 11 tisíc pracovníkov. Následne Maroš Šefčovič sa zúčastnil na summite Jedna planéta , ktorý zvolal francúzsky prezident Emmanuel Macron a tam mu to všetko poctivo predložil. Niektorí slovenskí baníci budú pestovať rajčiny , chovať ryby, nejaká stovka  z  nich bude robiť expertízy v doloch , no a ostatné tisícky sa predsa môžu zamestnať v automobilke Jaguar – a budeme takí ústretoví, že im na dochádzanie postavíme 80 km diaľnice do Nitri. Zlikvidovala sa Slovenská firma a zahraničná posilnila. Je to praktický prípad ako sa dá zneužiť Lisabonská zmluva v praxi.

Za stranu Kotlebovcov sa k takejto nevýhodnej praxi vyjadril p. Uhrík v diskusnej relácii O 5 minút 12 konanej dňa 10.2.2012 nasledovne:

„Pri hlasovaní v EU sa má zachovať princíp zohľadnenia záujmu každého štátu ,to znamená napr. Malta s 500 tis. obyvateľmi nemôže sa podriaďovať záujmom inej krajiny , napr. 80 mil. Nemecka. Toto Kotlebovské riešenie považujem za správne.

Ak by mal p. Harabin za výhodu považovať rozdeľovanie fondov v rámci  EU, tak nielen on si pod tým predstavil to, že do fondov  EU síce platiť budeme, ale budeme dostávať na rozvoj Slovenska viacej. Toto plusové saldo akože vykrývajú takzvaní „čistí platcovia“.

Čistí platcovia je len účtovný pojem. Napríklad ekonómovia v Nemecku alebo v Rakúsku hovoria, že čistý platca je len účtovnícky pojem a týka salda medzi účtovnými príjmami a výdavkami do a z EU. Skutočnosť je taká, že

  • tieto štáty privatizovali významné firmy u nás a majú z toho profit
  • profitujú aj ich firmy u nás, tým že dostávajú veľké štátne aj súkromné zákazky (napr. firma Strabag z Rakúska má miliardové zákazky na stavbách cestnej infraštruktúry) alebo nám dodávajú výrobky do obchodnej siete (naša poľnohospodárska produkcia nie je sebestačná a napr. zelenina sa dováža zväčša Holandska)

Situácia je taká, že firmy pochádzajúce zo „štátov čistých platičov“ generujú u nás zisky a nikto nevie v akej výške si príjmy do domovskej krajiny posielajú späť. K tomu je od roku 2016 dokonca vydaná smernica EU na základe ktorej mali všetky štáty prijať zákony pre domáce firmy, aby oddeľovali  prijmi zo zahraničia. Rakúšana tak neurobili, ale Slovenská vláda sa k tomu nevyjadruje.

Sám pán Harabin pred rokom s pobúrením komentoval analýzu francúzskeho ekonóma Piketta, ktorý konštatoval, že zo Slovenska do zahraničia ročne odchádzajú zisky vo výške 2% hrubého domáceho produktu!

Zámerne som sa viacej rozpísal o ekonomike, pretože o tej sa málo hovorí a to aj v aktuálnej prezidentskej kampani. Ale chcel som poukázať nato, že pán Harabin bagatelizuje dopad Lisabonskej zmluvy na ekonomiku Slovenska. Áno podieľal sa na jej prijatí vo vláde SR v roku 2008. Pán Harabin mohol však povedať jedno zásadové – mýlil som sa!

Ladislav Háberl, Senica

Video Vaského o vyjednávaní eurokomisára Figeľa o podmienkach vstupu do EU v oblasti poľnohospodárstva (pár Vaského  vulgarizmov stojí za to urobiť si o p. Figeľovi názor):

https://www.youtube.com/watch?v=YsNTebhl1gQ

Róbert Fico a jeho prejav proti rómom 2001:

https://www.youtube.com/watch?v=VI_u0WKGCFM

 

 

By |2019-03-06T02:32:33+00:006. marca 2019|Categories: Infovojna|0 Comments

About the Author:

Avatar

Leave A Comment