Europarlament hlasoval za potrestanie Maďarska! Za hlasovali aj niektorí naši europoslanci!

//Europarlament hlasoval za potrestanie Maďarska! Za hlasovali aj niektorí naši europoslanci!

Europarlament hlasoval za potrestanie Maďarska! Za hlasovali aj niektorí naši europoslanci!

Európsky parlament (EP) v stredu veľkou väčšinou hlasov prijal odporúčanie, aby Európska komisia (EK) zahájila voči Maďarsku konanie pre vážne „ohrozenie hodnôt“ Európskej únie.

Za tento krok hlasovalo 448 zo 751 europoslancov. EP vôbec po prvýkrát prijal odporúčanie podniknúť kroky proti Maďarsku, na čo potreboval hlasy aspoň 2/3 prítomných poslancov, teda najmenej 376 hlasov, čo sa mu aj podarilo získať, pretože proti zahájeniu konania voči nášmu južnému susedovi hlasovalo len 197 europoslancov, z toho len piati naši, a to Anna Záborská, Pál Csáky, József Nagy, Miroslav Mikolášik a Branislav Škripek. Ostatní hlasovali buď za zahájenie konania voči Maďarsku – Boris Zala, Eduard Kukan a Ivan Štefanec alebo sa hlasovania zdržali – Richard Sulík, Jana Žitňanská, Monika Beňová, Vladimír Maňka a Monika Smolková.

Maďarský premiér Viktor Orbán ale na pôde EP všetky výhrady o porušovaní demokracie, právneho štátu a základných práv odmietol a spoločne s maďarskou vládou považuje tento krok za malichernú pomstu politikov podporujúcich migráciu. Maďarsko tak po zahájení konania môže okrem pokút, či siahnutia na eurofondy v najhoršom prípade prísť o hlasovacie práva. No ani to by v súčasnosti neprešlo, pretože pri takom niečom sa vyžaduje jednomyseľnosť členských štátov, čo by Poľsko, ktoré samo čelí konaniu zo strany EK, určite nepodporilo. A tak to možno skončí len pri vylúčení z radov európskych ľudovcov, čo by ale tiež nebola katastrofa, pretože Fidesz má platné pozvanie od lídra Rakúskej strany slobody Heinza-Christiana Stracheho, aby sa pripojil k skupine Európa národov a slobody, ktorá zahŕňa aj francúzskych nacionalistov vedených Marine Le Penovou, holandskú protiimigrantskú stranu Geerta Wildersa a taliansku Ligu na čele s ministrom vnútra Matteom Salvinim.

Napriek všetkému ma ale zaujíma, ako by na prípadný návrh na odobratie hlasovacích práv Maďarsku zareagovala naša vláda. Bola by ochotná zradiť svojho južného suseda, ktorému ako jedinému môžme vďačiť za to, že doposiaľ cez naše územie neprechádzajú masy migrantov a že doposiaľ sme ani žiadnych na základe kvót prijímať nemuseli? Pretože nalejme si čistého vína, bez Orbánovej vlády by to tá naša nezvládla. Ako ale môžete po stredajšom hlasovaní v EP vidieť, väčšine našich europoslancov napriek týmto faktom takáto zrada problém nerobí. Preto sa ešte raz pýtam, ako by sa pri prípadnom hlasovaní o odobratí hlasovací práv Maďarsku zachovala naša vláda? Postavila by sa podobne ako Poľsko za Maďarsko alebo nie? Pretože jednota V4 je teraz najdôležitejšia a ako môžete vidieť, eurozapredanci sa ju za každú cenu snažia pretrhnúť! Toto by si mal každý člen nášho vládneho kabinetu naozaj uvedomiť!

Martin Bago

https://echo24.cz/a/SdAW5/europarlament-navrhl-potrestat-madarsko-to-mluvi-o-malicherne-pomste-priznivcu-migrace
https://europa.pravda.sk/aktuality/clanok/483878-europarlament-odporucil-konanie-proti-madarsku/
http://www.infovojna.sk/article/hlasovanie-o-madarsku-v-europskom-parlamente-rozdelilo-aj-slovenskych-europoslancov
https://www.parlamentnelisty.sk/arena/monitor/Pre-Orbanovu-politiku-moze-Madarsko-prist-o-hlasovacie-pravo-v-EU-Europarlament-pre-to-spravil-prvy-krok-304686

By |2018-09-12T21:09:57+00:0012. septembra 2018|Categories: Infovojna|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment