Ešte jeden k volbám

//Ešte jeden k volbám

Ešte jeden k volbám

Toto bude taká všeobecná úvaha.

Každý kto hrá lotto alebo iné podobné hry, tak sa snaží zvoliť výherné čísla. Pri politických hrách by sme nemali voliť víťaza, ale nám hodnotovo blízkeho človeka. Podľa svojich hodnôt samozrejme. A za nimi by sme mali stáť nech sú akékoľvek. Ak som v hodnotovej menšine, tak je správne, že moje hodnoty niesu vnucované ostatným. Ale vážim si sám seba a svoje hodnoty a preto nebudem voliť iného kandidáta len preto, že má väčšie šance na výhru. Teda to som ja. Ja mám rád ľudí s charakterom, s tým skutočným, nie s tým z billboardu. Osobne preferujem jeden meter. A sám som rád, keď si uvedomím každú situáciu keď toto porušujem. Ale pri voľbe prezidenta ho neporuším.

Vážim si každého kandidáta ktorý má jasný postoj k otázke. Akejkoľvek. Akonáhle začne kandidát tliachať niečo o tom, že nieje veštec, a teda na otázku neodpovie, tak mi je jasné, že hrá divadlo. Áno v rámci jedného metra meriam aj môjmu kandidátovi Marianovi, ktorého neustále otravujú otázkami o Prvom slovenskom štáte a jeho prezidentovi. Viem, že Marian má svoj názor a to prečo odmieta priamo odpovedať na položené otázky je preto, lebo tu vládne teokracia a každý kto spochybňuje dogmy bude tvrdo potrestaný. Ak chce Marian prežiť, tak musí hrať ich hru. Ale keď sa niekoho opýtajú či vymenuje alebo nevymenuje nejakú osobu za US, a on začne požadovať haldu spisov podľa ktorých sa má odborne rozhodnúť. Pričom pred minútou jasne deklaroval, že kriminálnikov nevymenuje. A pred dvoma minútami túto osobu označil za kriminálnika. Tak takýto kandidát je u mňa falošný. Lebo najprv vyniesol rozsudok kriminálnik bez haldy dôkazov a potom požaduje tieto dôkazy aby sa „správne“ rozhodol.  A áno hovorím o Štefanovi. Jeho používanie dvojakého metra si v ničom nezadá s ostatnými kandidátmi. A takto by som mohol rozobrať aj iné jeho vyhlásenia a odpovede/neodpovede.

A teraz naspäť k voľbám a zbytočnej hystérie okolo Mariana a Štefana. Voľby vyhrá Maroš. Maroš ma ako jediný kandidát istý postup. Robert je umelo nadnášaný balónik, ktorý v deň volieb vyfučí. Štefan má šancu sa dostať do druhého kola, ale tam sa proti nemu spoja všetci a hlasy od voličov Mariana a Martina nebudú stačiť. Rovnako nemá šancu na úspech ani Marian. A aj keď viem, že nemá šancu, tak môj hlas dostane, lebo ísť voliť považujem za povinnosť. Minimálne v prvom kole.

Takže, prečo sa vlastne hádame? Načo je dobrý ten “ Hate „? Je to rovnako nezmyselné, ako hádanie sa fanúšikov Dunajskej Stredy a Pezinka o to kto by mal byť majster Slovenska. To neznamená, že v budúcnosti sa to nemôže zmeniť. Ale dnes, je reálna situácia taká, že ani Štefan ani Marian sa prezidentom nestanú. Marian ako zástupca strany to berie ako prezentáciu strany, ktorá nedostáva priestor v mediach. Podobne aj Béla. A to je svojim spôsobom správne. Otázkou je, čo Štefan? Vážne si myslí, že dokáže vyhrať? Akú ma šancu pretiahnuť v druhom kole voličov neúspešných kandidátov mimo Mariana? Ak sa tu niekto dnes hrá na to, že treba voliť Štefana, lebo on má väčšie šance, tak nech sa vráti na základnú školu a znova sa naučí počítať do sto.

Takže miesto hašterenia, robme všetci národne orientovaný osvetu v radoch tých čo ignorujú politické dianie. Nepresviedčajme zarytých odporcov, to je strata času. Väčšina národa ignoruje základne fakty a informácie o politikoch. Tam treba zamerať svoju pozornosť.

To, že dnes nevyhráme, nie je tragédia. Ale naša rozhádanosť je pre nepriateľa rajská hudba.

By |2019-02-12T19:27:42+00:0012. februára 2019|Categories: Infovojna|0 Comments

About the Author:

Avatar

Leave A Comment