Čistenie mesta Piešťany stredoškolákmi

//Čistenie mesta Piešťany stredoškolákmi

Čistenie mesta Piešťany stredoškolákmi

Neoliberálny propagandistický trubadúr pnky.sk začali trúbiť zas neoliberálnu propagandu.

Teraz propagandujú o tom, že ako je to super využiť nainvých stredoškolákov na práce v kapitalistickom systéme. Ak by bola situácia, že nemáme kapitalizmus, ale nejakú formu rovnostárskej spoločnosti s bezpodmienečným príjmom, tak by sme mohli povedať, že OK, je v meste bordel, treba ho upratať a tak zorganizujeme akciu, že ten bordel upraceme.

V kapitalistickom systéme ale by toto malo prevziať mesto, zamesnať ľudí a tí by mohli držať celé mesto čisté do bodky. Tak ako sa to robilo kedysi.

Ale, ano, zamesnajme si ľudí, ktorým za prácu platíme 0 EUR a tí to urobia. A na mestskom zastupiteľstve sa ďalej môže kradnúť, lebo sme zas ušetrili. To mi pripomína moju situáciu, keď som potreboval stáž po dĺžke skoro jedného roka v roku 2015, ktorú som absolvoval v jednej IT firme, aby som mal prax pre svoju praktickú časť preškolenia v rámci IHK. Tam som teda mukloval 40 hodín týždenne, tiež za 0 EUR na mesiac. Šéf sa na nás chodil pozerať na Lamborghini.

(Licencia: Wikimedia PUBDOM/CC)

Artikel na Pnky.sk: http://www.pnky.sk/novinky/zaciatok-jarneho-cistenia-mesta/

Moja „pracovná zmluva“ zo stáže 2015 TU.

By |2017-03-14T16:47:05+00:0014. marca 2017|Categories: Infovojna|Tags: , , , , |0 Comments

About the Author:

Lars
Poslucháč infovojny z Piešťan, istý čas sa telefónom hlásil z Norimbergu. Od 2016 oficiálne ITéčkar, formou Fachinformatiker in der Anwendungsentwicklung (IHK). Nepripisujúc takýmto papierom žiadnu hodnotu, po vyhodení z TU v Drážďanoch s odporom k Bologna reforme.

Leave A Comment