Čaputová sa ešte ani nestala oficiálnou prezidentkou a už vyrobila svoj prvý diplomatický prešľap

//Čaputová sa ešte ani nestala oficiálnou prezidentkou a už vyrobila svoj prvý diplomatický prešľap

Čaputová sa ešte ani nestala oficiálnou prezidentkou a už vyrobila svoj prvý diplomatický prešľap

Novo zvolená slovenská prezidentka sa ešte ani nestihla oficiálne stať slovenskou prezidentkou a už vyrobila aj prvý diplomatický prešľap. 

V utorok totiž podnikla návštevu českej metropoly Prahy, kde sa zúčastnila na koncerte legendárneho amerického speváka Boba Dylana. Na tom by nebolo nič zlé, každý má právo ísť kam chce, keby sa však nestretla aj s pravicovými a liberálnymi českými politikmi ako bývalým českým ministrom zahraničných vecí, čestným predsedom najzapredanejšej politickej strany na českej politickej scéne TOP09 a pravidelným návštevníkom Bilderbergu Karlom Schwarzenbergom, českým slniečkárskym kňazom Tomášom Halíkom a ďalšími osobami.

Na jej ceste ju sprevádzali okrem jej partnera aj slovenskí štátni bodyguardi, ktorí jej boli pridelení po jej víťazstve vo voľbách. Schwarzenberg na margo daného stretnutie len zahlásil, že „spolu s Čaputovou večerali, bolo tam niekoľko hostí a mali nejakú rybu“. Halík sa zase po stretnutí s Čaputovou vyjadril, že je aj českou prezidentkou, čím úplne znevážil vlastného prezidenta Miloša Zemana.

A toho neznevážil len Halík, ale svojím konaním aj samotná Čaputová, pretože je zvykom, že prvá oficiálna zahraničná návšteva po uvedení do funkcie prezidenta býva vždy stretnutie s prezidentom Českej republiky. Čaputová ešte síce oficiálne po Kiskovi neprebrala úrad prezidenta, no bola už za novú prezidentku SR zvolená a tým pádom majú aj jej návštevy už určitú politickú váhu. Aj preto pred ňou nijaký novozvolený prezident žiadne politické stretnutia pred oficiálnym nastúpením do úradu nepodnikal. A už vonkoncom nie s ľuďmi, ktorí sú legitímnemu prezidentovi opozíciou a idú mu dlhodobo „po krku“! A Schwarzenberg bol v minulosti v českých prezidentských voľbách dokonca Zemanovým súperom. A preto to, čo v týchto dňoch urobila Čaputová sa nedá nazvať inak ako neúcta k hlave susedného štátu.

A ja sa preto pýtam, šlo o nerozvážnosť alebo o zámer? Šlo o pomstu Zemanovi, ktorý Čaputovú vo voľbách ako kandidátku nepodporil a podporil radšej Šefčoviča, alebo o nepriame naznačenie smerovania jej politiky, ktoré ju od samého začiatku ťahá jednoznačne k liberálom, ťažkým prozápadným „elitárom“ a eurohujerom? Nech to bolo akokoľvek, Čaputová si týmto ešte pred oficiálnym ujatím sa úradu prezidenta SR vyrobila svoj prvý diplomatický prešľap a trapas. A to, či bol úmyselný alebo nie, vie najlepšie len ona sama…

Martin Bago

https://www.webnoviny.sk/caputova-navstivila-prahu-stretla-sa-so-schwarzenbergom-a-bola-aj-na-koncerte-boba-dylana/
https://www.teraz.sk/spravy/z-caputova-sukromne-navstivila-pra/389265-clanok.html
https://www.tyzden.sk/spolocnost/54714/tomas-halik-caputova-je-i-nasa-prezidentka/

By |2019-04-10T20:32:02+00:0010. apríla 2019|Categories: Infovojna|1 Comment

About the Author:

Avatar

One Comment

  1. […] post Čaputová sa ešte ani nestala oficiálnou prezidentkou a už vyrobila svoj prvý diplomatický pre… appeared first on Blog […]

Leave A Comment