Británia odmietla vydať Venezuele jej aktíva v zlate! Naše zlaté rezervy tiež držia Briti!

//Británia odmietla vydať Venezuele jej aktíva v zlate! Naše zlaté rezervy tiež držia Briti!

Británia odmietla vydať Venezuele jej aktíva v zlate! Naše zlaté rezervy tiež držia Briti!

Útoky voči venezuelskému vedeniu a najmä prezidentovi Madurovi pokračujú na všetkých frontoch! Po tom, čo USA nevyšiel vo Venezuele ďalší štátny prevrat a docieliť pád Madura nedokázali zatiaľ ani cez dlhodobý tlak a ekonomickú a obchodnú blokádu Venezuely sa Západ rozhodol ísť rovnakou cestou ako pri Líbyi, Iráne či Sýrii – cestou nezákonného zadržiavania venezuelských zahraničných aktív v západných bankách!

Anglická centrálna banka Bank of England totiž, po nátlaku USA, zamietla žiadosť venezuelského prezidenta Nicolasa Madura o vydanie 1,2 miliardy USD v zlatých prútoch. Malo sa tak udiať priamo po nátlaku vysokých amerických úradníkov, najmä ministra zahraničných vecí Mika Pompea a poradcu prezidenta USA pre národnú bezpečnosť Johna Boltona, ktorí sa dokonca pokúšajú tieto zahraničné aktíva Venezuely odovzdať vodcovi opozície Guaidóvi, ktorý sa sám nezákonne vyhlásil za prezidenta, za ktorého ho USA hneď uznali.

Teraz teda máte možnosť v plnej krásne vidieť, aké nebezpečné je pre štáty sveta ukladať si svoje rezervy, úspory alebo hocaké iné aktíva v západných bankách a iných finančných inštitúciách. Tie ich totiž môžu hocikedy, po politickom tlaku amerických a západných neoliberálov, zadržať a odmietnuť im ich vydať, čím ale netrpia vodcovia týchto štátov, ale najmä krajina a jej obyvateľstvo. Rovnaký scenár sa pár rokov dozadu odohral aj pri Lýbii, Iráne a ďalších krajinách, ktoré americkému svetovému poriadku vzdorovali a ktoré potrebovali americkí imperialisti položiť na kolená a vydrancovať.

A viete, že v rovnakej banke, ktorá zadržala venezuelské zlato, má veľkú časť svojich zlatých rezerv uložené aj Slovensko? Áno, veľká časť nášho zlata, tj. veľká časť z cca. 32 ton slovenského zlata, sa nachádza vo Veľkej Británii v sejfoch britskej Bank of England! Ako je možné, že mnohé krajiny sveta začali svoje zlato hlavne od roku 2008, tj. po vzniku finančnej krízy, zo západných štátov sťahovať domov, nehovoriac o tom, že viaceré dokonca zlato kvôli zábezpeke vo veľkom nakupujú (Rusko, Čína atď), len Slovensko doposiaľ svoje zlato nielenže domov nestiahlo, ale ani sa o to na oficiálne úrovni nepokúsilo?

Pretože takto sme nielen Západom udržovaní v šachu a poslušnosti, ale vystavuje nás to ako národ aj riziku, že v prípade nejakej väčšej „neposlušnosti“ nám môžu byť tieto zahraničné aktíva zadržané a dokonca v prípade nejakej krízy môžeme o ne aj definitívne prísť. Teda ak v sejfoch Bank of England nejaké slovenské zlato ešte vlastne je…

Martin Bago

https://cz.sputniknews.com/svet/201901269035518-Bloomberg-anglicka-banka-odmitla-vydat-Madurovi-zlato/
https://www.bloomberg.com/news/articles/2019-01-25/u-k-said-to-deny-maduro-s-bid-to-pull-1-2-billion-of-gold
https://twitter.com/jguaido/status/1088991065703628800
https://finweb.hnonline.sk/financie-a-burzy/579542-slovenske-tony-zlata-maju-v-rukach-briti

By |2019-01-26T16:22:06+00:0026. januára 2019|Categories: Infovojna|0 Comments

About the Author:

Avatar

Leave A Comment