Bolton: Rusko kradne USA technológie nadzvukových zbraní! Rusko: Je to vyhlásenie z oblasti sci-fi!

//Bolton: Rusko kradne USA technológie nadzvukových zbraní! Rusko: Je to vyhlásenie z oblasti sci-fi!

Bolton: Rusko kradne USA technológie nadzvukových zbraní! Rusko: Je to vyhlásenie z oblasti sci-fi!

Bezpečnostný poradca Bieleho domu John Bolton obvinil v týchto dňoch Rusko z toho, že kradne technológie nadzvukových zbraní vyvinutých v USA.

Bolton doslova uviedol, že nové ruské nadzvukové rakety a strely s plochou dráhou letu boli vyvinuté s pomocou technológií ukradnutých z USA. Bolton tak reagoval aj na výbuch pri severoruskom Severodvinsku, kde podľa jeho slov zrejme explodoval jadrový pohon rakety. A uviedol: „Je to príklad ako sa Rusko snaží pokročiť vo svojej schopnosti dopraviť jadrové zbrane k cieľu. Niekde se zjavne stala veľká chyba, ale ukazuje to, že aj keď ruská ekonomika veľkosťou zodpovedá napríklad tej holandskej, vynakladá na obranu dosť financií, aby modernizovala svoj jadrový arzenál“. No povedzte mohol tento americký vojnový jastrab vysloviť niečo vtipnejšie a absurdnejšie ako to, že Rusko kradne technológie USA?

Nie je to náhodou Rusko, ktoré podľa mnohých bezpečnostných analytikov predbehlo vo vývoji zbraní USA a Západ až o tri generácie? Nie sú to náhodou nové ruské zbraňové systémy ako Sarmat, Avangard, či Kinžal, ktoré Putin minulý rok v marci predstavil svetu a na ktoré sa zbrane USA a západných krajín ani náhodou nechytajú? Nie sú to náhodou tieto ruské zbrane, ktorých sa USA a Západ tak obávajú, pretože sú absolútne nezamerateľné a nezostreliteľné prostriedkami protivzdušnej obrany, vrátane všetkých doposiaľ známych západných protiraketových systémov? Tak ako mohlo Rusko nejaké zbrane, resp. technológie USA ukradnúť, keď tí nič podobné predtým vyvinuté nemali? Ruský špecialista na bezpečnosť, generálmajor Vladimir Dvorkin dokonca tvrdí, že Rusko nemohlo nič ukradnúť, pretože podobné zbrane boli v Rusku vynájdené dlho predtým, než v USA a napr. prvé hypersonické zariadenie bolo vyvinuté už počas sovietskej éry, keď v USA ešte o niečom takom ani netušili.

Rusko sa voči týmto Boltonovým drístom samozrejme ohradilo a povedalo, že ide o absolútne nepodložené vyhlásenie, o vyhlásenie z oblasti sci-fi. Podpredseda Výboru pre zahraničné veci Vladimír Dzhabarov doslova uviedol: „Je to absolútne nepodložené vyhlásenie… Vyhlásenie z oblasti sci-fi. Keby bola americká politika mierovejšia, potom by Rusko nemuselo vypracovávať nové ochranné opatrenia a nebolo by nútené míňať peniaze a zdroje, aby zaistilo svoju bezpečnosť.

Americkí vojnoví jastrabi a pentagonskí neoconi sú teda očividne zo svojich neúspechov v boji proti Rusku už tak nervózni, že si musia vymýšľať až doslova takéto bájky! Inak si totiž s ruským medveďom poradiť nevedia. A už nielen s ruským medveďom, ale aj s čínskym drakom a ďalšími vzdorujúcimi krajinami. Už dokonca nie sú schopní vo svete urobiť ani poriadnu farebnú revolúciu. Je naozaj na smiech, s čím americkí jastrabi prichádzajú a z čoho ešte obvinia Rusko. Možno nabudúce povedia, že od nich okopírovalo raketové motory, ktoré vynášajú kozmonautov do vesmíru, a to napriek faktu, že tieto motory s názvom RD-180 Američania od Rusov nakupujú dodnes (a dokonca je na ne zákaz uvaliť akékoľvek protiruské sankcie), pretože nie sú schopní nič lepšie a stabilnejšie zhotoviť. Nehovoriac o tom, že USA nemajú v súčasnej dobe prostriedky na vyvezenie človeka do kozmu, na čo používajú ruské rakety a Bajkonur. Bolton a jemu podobní vojnoví štváči sú teda už naozaj trápni a každým podobným vyhlásením znižujú nielen svoju vážnosť, ale aj vážnosť celých USA…

Martin Bago

https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/bolton-rusko-modernizuje-arzenal-s-uzitim-kradenych-technologii/1787282
https://www.infovojna.sk/article/bolton-rusko-krade-technologie-jadernych-zbrani-vyvinuty-v-usa
https://www.tellerreport.com/news/2019-08-15—the-federation-council-rejected-the-accusations-of-bolton-%22in-the-theft-of-technology%22-by-russia-.Byd-s63zVB.html
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/e2989dc5-c141-4a0a-aec0-8a5135207371

By |2019-08-16T15:25:11+00:0016. augusta 2019|Categories: Infovojna|0 Comments

About the Author:

Avatar

Leave A Comment