Bojíte sa COVIDu vo svete prebieha úspešná štúdia o liečebnom účinku roztoku soli

//Bojíte sa COVIDu vo svete prebieha úspešná štúdia o liečebnom účinku roztoku soli

Bojíte sa COVIDu vo svete prebieha úspešná štúdia o liečebnom účinku roztoku soli

Roztok soli môže liečiť a zmierňovať príznaky COVID-19.

Podľa štúdií sa súčasne pozoruje aj zmiernenie príznakov a progresie ochorenia do vážnejšich foriem. Táto štúdia vychádza z predchádzajúcich pokusov voči vírusu chrípky.

Podstatou je kloktanie roztoku soli v ústach. Človek zakloní hlavu a kloktá vodu, dýchanim dochádza k bublaniu roztoku a výplachu hrdla.

Výskumnici z Univerzity v Edinburghu hovoria o antivirálnych účinkoch roztoku soli. Jeho účinnosť pripísujú zvýšovaniu schopnosti sliznice a imunitných buniek bojovať s vírusom, ale aj samotný výplach priamým kontaktom zbaví sliznicu časti nechcených vírusov na sliznici hrtana.

Podľa štúdie, kde sa porovnávali dve skupiny – 1 skupina si kloktala ústnu dutinu, 2. nie. Bolo pozorované, že tí, čo si kloktali ústnu dutinu mali ochorenie krátši čas, mali nižšiu infekčnosť – šírenie vírusu do okolia, mali vyššie schopnosť zbavovania sa vírusových častí, nevyžadovali použitie iných farmák.

https://www.ed.ac.uk/usher/news-events/news-2020/salt-water-solution-could-treat-covid-19-symptoms

 

By |2020-10-31T10:21:41+00:0031. októbra 2020|Categories: Infovojna|0 Comments

About the Author:

Avatar
Niekoľko rokov pracujem ako lekár v oblasti psychiatrie. Mám dlhoročné skúsenosti aj s pacientami z prostredia väzenského systému. Medzi moje koníčky patrí hľadanie súvislosti v priestore zahltenom balastom... Kontakt: radoslav.cicala@gmail.com

Leave A Comment