Atomova vojna

//Atomova vojna

Atomova vojna

Hrozivý strašiak už 70 rokov. A přitom absolutna blbosť. Jadrové, atomové a iné zbrane posledného súdu, niesu útočnými zbraňami, ale čisto obrannými. Je pravda že ich zatial jediné použitie bolo vrámci útoku, ale čisto technicky, Hirošima a Nagasaky boli len cvičné ciele. vtedajšie bomby nemali ani zdaleka taký devastačný účinok jako tie dnešné. Nehovoriac o tom, že USA ich mali len dve a na ďalšie museli roky čakať. Hold, nemci nevyrobili dosť štiepneho materialu na viac bômb.

Útočné zbrane sú vždy tie konvenčné. Útočná zbraň je taká čo eliminuje hrozbu ale zachová bohatstvo. Aký zmysel má likvidácia nepriatela, ked spolu sním zničíme aj všetko bohatstvo ktoré chceme? Ano, existuju ľudia ktorí ničia len pre ten pocit. Deti demoluju poštové schránky a zvončeky, pomalúvaju steny a hromadnú dopravu. Ale takýto ľudia nerozhodujú o použití jadrových zbraní.

Preto ak sa máme niekoho alebo nejakej krajiny báť, tak sa bojme tej čo má alebo buduje obrovskú konvenčnú armádu. To sú skutočné hrozby pre svetový mier. Ak budú mať všetci jadrové zbrane, ale nikdo nebude mať tanky, bombardéry, miny, granaty, pušky. Tak sa nikdo nebude mať čoho obávať. Teda bude, ľudia sú sprostí dosť na to aby si vždy našli nejakého strašiaka.

Existencia preventívneho úderu, alebo teda hrozba preventívneho úderu atomovými zbraňami je rovnako scesná jako ich použitie behom konfliktu. Atómové zbrane konflikt len ukončujú. Príkladom je Izrael a Irán. Izrael je oproti Iránu pidi zemička, ale má atómové zbrane plus gigantickú armádu NATO. Irán je vetší, ma oveľa vetšiu armádu konvenčních zbraní, hoci toršku zastaralejších, a má tiež priateľov v Rusku a v Číne. Tieto dve krajiny sa ideologicky a kultúrne nenávidia. Často sa verejne vyhrážajú likvidáciou tej druhej strany. Ale aký by bol reálny dopad na prvý útok? Ak by zaútočil Irán, tak mu Rusko ani Čína nepomôže. Ledaže by mu to sami navrhli vo vidine svojich vlastných cielov. Tudíž by sa Irán stal osamotený voči celému svetu. A Izrael by bez váhania použil atómové zbrane. Ak by ale prvý zaútočil Izrael, musel by použiť atómové zbrane na začiatku, lebo armádne sa nemôže rovnať Iránu. V tom prípade mu jako jediný spojenec ostanú USA, aj to len za cenu vyhlásenia výnimočného stavu v USA lebo většina ľudí bude žiadať prezidenta aby zhodil na izrael tiež atómovú bombu. Samozrejme vojna jako taká z toho nebude. Izraelci zabijú niekoľko milionov Irančanov a zamoria okolité krajiny. OSN a všetky krajiny s výnimkou USA sa spoja a doslova rozpustia štát Izrael. Nie že mu zoberu atómový arzenál, oni zrušia Izrael jako štát a vytvoria Palestínu, kde budu žiť aj židia a povedzme si to otvorene, živí budú závidieť mrtvym. Lebo to čo bude čakať židov potom bude velmi tvrdé a to nielen v Palestíne ale na celom svete. Tie pogromy čo nastanú, tu neboli od roku 70nl.

Preto ani preventívny úder nemá zmysel. Lebo nikoho nebude zaujímať čo tá druhá strana sa chystala. To po použití atomových zbraní nikdo neuvidí. Všetci ale uvidia tú spúšť. A žiadna krajina nieje tak silná aby mohla zdorovať tlaku zvyšku světa. Nehovoriac o vnútornóm odpore vlastných občanov.

By |2019-01-20T14:43:35+00:0020. januára 2019|Categories: Infovojna|0 Comments

About the Author:

Avatar

Leave A Comment