Absurdnosti ohľadom plotu americkej ambasády pokračujú! Američania si na Slovensku naozaj robia čo chcú

//Absurdnosti ohľadom plotu americkej ambasády pokračujú! Američania si na Slovensku naozaj robia čo chcú

Absurdnosti ohľadom plotu americkej ambasády pokračujú! Američania si na Slovensku naozaj robia čo chcú

Plot okolo amerického veľvyslanectva na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave nezmizne ani po 18 rokoch! Nové zastupiteľstvo a vedenie hlavného mesta na čele s Progresívcom Matúšom Vallom im totiž v týchto dňoch opäť zlegalizovalo nájom. Hlavné mesto tentokrát Američanom pozemky na Hviezdoslavovom námestí prenajalo na šesť, resp. deväť rokov.

Celý príbeh sa začal písať krátko po teroristických útokoch z 11.9.2001, kedy sa začali americké veľvyslanectvá vo veľkom zabezpečovať pred možnými teroristickými hrozbami rôznymi plotmi, múrmi a zátarasmi. A to samozrejme neobišlo ani centrum Bratislavy, kde americké veľvyslanectvo postavilo nelegálne oplotenie a zátarasy. V roku 2005 následne došlo k uzatvoreniu zmluvy medzi mestskou časťou Bratislava–Staré Mesto a USA s tým, že nájomné bolo dojednané na smiešnych 39,54 eura ročne, ktorá mala platnosť do roku 2015. Následne bola zmluva napriek nesúhlasu občanov Bratislavy a sporom s mestskou časťou Bratislava – Staré Mesto dvakrát predĺžená (najnovšie do roku 2021) alebo stál plot na námestí úplne nelegálne bez akejkoľvek platnej zmluvy.

Čo je však najzaujímavejšie, 30. mája 2019 došlo zastupiteľstvom a vedením hlavného mesta k schváleniu ďalšej novej zmluvy, ktorá je ešte bizarnejšia ako tie predošlé. Prečo? Pretože je uzatvorená na šesť rokov s tým, že ak budú mať USA dva mesiace pred skončením nájmu stavebné povolenie na výstavbu novej budovy niekde v Bratislave, budú si môcť zmluvu predĺžiť o ďalšie tri roky. A to teda znamená, že nová zmluva dovolí, aby bol neestetický plot pred ambasádou USA na Hviezdoslavovom námestí umiestnený až do roku 2028! Ešte zaujímavejšia je klauzula zmluvy hovoriaca o tom, že za nájom musia USA platiť 480 000 euro ročne, no po 6 rokoch sa tento nájom zníži opäť len na 3 centy.

A to najlepšie na koniec – v zmluve je ešte uvedené, citujem: „Všetky finančné záväzky nájomcu vyplývajúce z nájomnej zmluvy podliehajú dostupnosti finančných prostriedkov, ktoré každoročne vyčleňuje Kongres Spojených štátov amerických“, čo v preklade znamená, že ak Kongres USA neschváli žiadne peniaze, americká ambasáda nezaplatí Bratislave nič. Krása, všakže? Aj takto teda vyzerá tá „pokroková“ politika ultraliberálnych Progresívcov, ktorí okrem ďalších slovenských miest či prezidentského paláca ovládli aj hlavné mesto Bratislavu. Nechcem si radšej ani predstaviť ako by to vyzeralo na Slovensku v prípade, ak by nebodaj náhodou na jar ovládli parlament a vládu. Už by sme tu potom nemali natrvalo len nejaký plot, ale aj nasťahovaných nových „osloboditeľov“ z US army…

Martin Bago

https://zastupitelstvo.bratislava.sk/data/att/42013.pdf

By |2019-06-01T08:37:01+00:001. júna 2019|Categories: Infovojna|1 Comment

About the Author:

Avatar

One Comment

  1. […] post Absurdnosti ohľadom plotu americkej ambasády pokračujú! Američania si na Slovensku naozaj robia… appeared first on Blog […]

Leave A Comment